AWARD LIST – (2013-'14)

Best Citizen

IV A - Anushka

IV B - Kartik Dixit

IV C - Aastha

V A - Kumar Nayan

V B - Sujeet Kumar

V C -Rajat Jha

VI A - Vishakha Kumari

VI B - Vanee Jha

VI C - Charu Yadav

VII A - Pranjali Rai

VII B - Tushar Bansal

VII C - Anshu Priya

VIII A - Yanshul Narotra

VIII B - Abhilasha

VIII C - Tripti Rpy

IX A - Satyam Pandey

IX B - Jaya Sinha

IX C - Arash Gupta

XI A - Vasudev Singh

XI B - Tina Chhabra

XI C - Stephy Anna Anil

Distinction (A 1 or A2 in all the subjects)

IV A - Anushka, Azhaan Akhtar, Bhawana Singh, Durga Acharya, Gautam Krishna, Ishita Joshi, Kushi Mogha, Muskan, Prakali Agarwal, Rahul Sharma, Ritu Anand, Rudra Narayan Singh, Shivam Rai, Shruti Bharti

IV B - Animesh Jha, Anshika Rai, Kartik Exit, Shubham Goyal, Umang Sharma

IV C - Aastha, Gauri Aggarwal, Devansh, Ishant Aggarwal, Sakshat Jain, Shresth Sharma, Shwetlana Chaudhary

V A - Dhruv Sharma, Anshika Shukla, Divyanshi Rawat, Madhvi, Prakriti, Vardhan Arya

V B - Aniket Rana, Archana Rai, Ayush Ghatak, Gurdeep Rai, Kushi Negi, Khushal Vashisth, Manvi Sharma, Samiksha Kapoor, Shubham Mangla, Sujeet Kumar, Shreya Bhatt

V C - A Swetha, Akash Aakaraparamban, Ayushi Sinha, Mansi, Neha Rana, Pranay Kasana, rajat Jha, Tripti Bhardwaj, Vidushi Bhardwaj

VI A - Alan Philip, Asmita Goswami, Bhavya Tyagi, Mallika Narang, Rishav Ranjan, Sachin, Surbhi Sukanya, Trisha Pandey, Ananya Patel

VI B - Anam Khan, Nikita Agarwal, Sakshi Singh, sandra Simon

VI C - Aniket Das, Ankit Singh, Charu Yadav, Likita Mishra, Rahul Kumar Ahuja

VII A - Vani Saxena, Vijaya Sinha

VII B - Ajita Sinha, Ankit Bhatt, Ekta

VII C - Ankit Sharma, Anosh Polachan, Eshita, Kushi Ojha, Muskan Negi, Rudrani Choudhary, Sakshi Singh, Shobhangana Singh

VIII A - Alok Kumar Singh, Hrishabh Singh, Kartavya Pant, Sahil Ansari, Sayantan Roy, Yanshul Narotra

VIII C - Amartya Prabhakar, Shivam Kumar Rai, Swati, Sanya Mehta

XI A - Vasudev Singh, Pavana Gupta, Pavitra Gupta

Highest Aggregate in the Class

IV - Prakhar Agarwal IV A

V - Adhya Singh V C

VI - Asmita Goswami VI A

VII - Ekta VII A

VIII - Hrishabh Singh VIII A

XI (Science Stream) - Vasudev Singh

XI (Commerce Stream)- Rushil sanjgotra

XI (Humanities Stream) - Shama Naz

Perfect Attendance

IV A - Ashutosh Tiwari, Kushi Bishnoi, Rahul Sharma, Prakhar Agarwal

IV B - Om Mishra, Pierrel

IV C - Ishant Aggarwal, Shwetlana Chaudhary, Aastha

V A - Aakash R Pillai, Kushnuma, Stuti Singh

V B - Aniket Rana, Divya Choudhary, Shubham Mangla, Sujeet Kumar, Sakshi Bhatt, Deepanshi Saini, Ayush Ghatak

V C - Mansi, Neha Rana

VI A - Alan Philip, Anchal, Rohit Prasad, Manmeet Singh, Gurubaksh Singh

VI B - Anshu Lumari, Dharmendar, Juhi, Sneha Sharma, Yash Aggarwal, Yash Choudhary

VI C - Akash Tirkey, Anhiket Das, Eshika

VII A - Pranjali Rai, Tushar Sharma

VII B - Arpit Sundriyal, Bidiya K Damian

VII C - Anjali, Anosh Polachan, Beera Rajan, Chinnala Kalyani, Clerin Tomy, Eshita, Hrithika Haridas, Ivan Baxla, Neha Pathak, Rohit Mangla, Vishal Kumar

VIII A - Abhishek, Charu Maheshwari, Manish Kumar, Mayank Prakash, Yanshul Narotra

VIII B - A Swathi, Ansu Antony, Girishma, Harshit, Mimansa Singh, Tarun Vasisth

VIII C - Aayush Singh, Prateek Kumar, Ravina Verma, Shubham Singh

IX A - Himanshu Shukla, Justin A Mathew, Sahiba

IX B - Achsa Benjamin, Ankita Das, Chitrali Ghatak, Karishma, Krishna Kumari, Md. Imbishat Alam, Shreya R Rajan, Sucharita Biswas, Vinay Choudhary

IX C - Anjees Kumar Tirkey, Anupriya, Katyayini, Lakshay Jamwal, Mukul Sharma, Om Bahadur, Sibin B Yoyannan, Riya Biswas, Shilpa Elizabeth, Vinay Singh Dobal

X A - Harsh

X B - Bharat Vashist, Linda Saly Chandy, Merin Tomy, Priyansh Chaudhary

X C - Joslia Jose, Sajal Sharma

XI A - Abhishek Bahukhandi, Anmol Aggarwal, Nidhi Kumari, Priyanka SAhani, Subashree Barik, Tirna Roy

XI B - Riya Rana

XI C - Stephy Anna Anil











































SHWETA MEMORIAL AWARD

Aleeshia Anto IX A

SEBIN MEMORIAL AWARD

Ansu Antony VIII B

AWARD LIST (CLASS I – III)

Best Citizen

Pre-Primary A - Rose Rexwal

Pre-Primary B - Meghna Singh

Pre-Primary C - Kush Sharma

I A - Gaurav Kiroula

I B - Kirti Gupta

I C - Ridhima Garg

II A - Sahil Kumar Pandey

II B - Arti Jha

II C - Nivedhya S Venugopal

III A - Alina Hassan

III B - Anshika Jha

III C - Rishi raj Prasad

Best Scholar

Pre-Primary A - Monisha

Pre-Primary B - Abihant Shekhar Vats

Pre-Primary C - Nischay Goswami

I A - Praadheet Kumar Mandal,Ridhi Sharma, Rissica Yadav

I B - Drishti

I C - Priyani Sharma

II A - Diya Gupta

II B - Shobha Singh

II C - Arpita Sahu, Aryan Shekhar Vats

III A - Vanshika Rawat

III B - Priya Sharma

III C - Yash Mishra

Best Handwriting

Pre Primary A - Deepanshu Das

Pre-Primary B - Yashika

Pre-Primary C - Alvin Jacob Kujur

I A - Praadheet Kumar Mandal, Simran Rexwal

I B - Akshita Agarwal, Risheet Dutt

I C - Sparsh Bhardwaj, Anvi

II A - Aditi Pandey, Sunil Kr. Yadav

II B - Beartil Rajan

II C - Agatha Bhandari, Rudra Bhardwaj

III A - Nikhil Giri, Kirtika Kandari

III B - Priya Sharma, Rishita Bidhrauri

III C - Jai Bahuguna, Deeksha Gupta

Most Improved Student

I A - Rashi Kushwaha

I B - Jisna Roji Michael

I C - Prashant Tiwari

II A - Harshita Chauhan

II B - Anjali Tiwari

II C - Nistha Singh

III A - Anshika Pathoria

III B - Harshita Sharma

III C - Ayushi

Perfect Attendance

I A - Pradheet Kumar Mandal, Ridhi Sharma, Swarna Jena

I B - Vanshika Pathak

II A - Vineet Kumar, Ashutosh Aggarwal, Sanvi

II B - Beartil Rajan, Prarthana, Pratham Singh Shaurya, Shobha Singh

II C - Rajat Aggarwal, Dipanshu Verma

III A - Anshika Pathoria

III B - Jessica Jose, Rishita Bidhuri

III C - Aman Kumar Yadav, Anika

Notre Dame School, New Delhi-44, Phone : 011-26948713, 011-29942337, Email : ndsbdr@vsnl.net
Suggestions regarding the website, Email: ndswebhelp@gmail.com
© Copyright 2012 Notre Dame School, New Delhi , All rights reserved.